Elementy domowego oświetlenia

By | 22 grudnia 2015

Tekst przygotowany na podstawie oferty sklepu internetowego marki AZzardo: lampy.it

Dobrze rozmieszczone i zaplanowane oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów komfortowego mieszkania. Istotne są też materiały tworzące takie systemy, ich jakość i wygląd wizualny. Poza oświetleniem głównym stosowane są też elementy dodatkowe, a do tego celu doskonale nadają się między innymi kinkiety i plafony.

kinkiet azzardo pancake

Kinkiety uzupełniają lampy sufitowe, ale sprawdzają się też znakomicie do tworzenia nastroju w pomieszczeniach, a także do eksponowania elementów dekoracyjnych w nich zamieszczonych. Są uniwersalne i mogą być montowane w sypialniach, gabinetach, biurach czy salonach. na rynku dostępnych jest coraz więcej kinkietów o niebanalnych kształtach i wyglądzie, co pomaga w tworzeniu oryginalnych wnętrz. Pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale też użytkową. Zawieszenie kinkietu nad lustrem łazienkowym ułatwia codzienne czynności higieniczne, a zamocowanie ich przy obrazach lepiej ukazuje ich walory.

Elementem oświetlenia dekoracyjnego są też plafony. Najczęściej stosowane są w łazienkach, ale spotykane także w salonach o niewielkich rozmiarach, gdzie zamontowanie zbyt dużych lamp byłoby nieodpowiednie. Plafony są umieszczane na sufitach, ale w przypadku montowania ich w regulowanych oprawach, można za ich pomocą oświetlać dowolną płaszczyznę i obiekty. Coraz popularniejsze są obecnie plafony ze wbudowanymi żarówkami Led, znacznie zmniejszającymi pobór prądu.

lampa podłogowa azzardo bertone

Poza wiszącymi sposobami oświetlenia pomieszczeń nadal używane są też stacjonarne urządzenia jak na przykład wolno stojące lampy do sypialni. Są to między innymi lampki do stolików nocnych, czy lampy ustawiane obok łóżek i foteli. Takie urządzenia przydają się podczas wieczornego relaksu, czytania książki czy wykonywania drobnych czynności. Lampy do sypialni powinny komponować się z resztą pomieszczenia, ale przede wszystkim muszą być praktyczne, gdyż sypialnia jest pomieszczeniem typowo użytecznym.

Od lamp do sypialni różnią się nieco lampy pokojowe, także występujące w wariantach stacjonarnych. Są one używane częściej, dlatego powinny mieć zamontowane żarówki energooszczędne. Niebanalny wygląd to w ich przypadku cecha pożądana, gdyż ustawiane w salonach i miejscach gościnnych pomagają budować nastrój. Lampy pokojowe są obecnie tworzone z wytrzymałych materiałów, jak stal czy mosiądz i mają coraz częściej wymienne klosze, ułatwiające ich czyszczenie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *