Komfortowe materace do łożek

By | 22 grudnia 2015

Każde łóżko składa się z kilku podstawowych elementów, wśród których wymienić należy stelaż, a także materiał do jego wyścielania. Jest nim najczęściej materac do łóżka, który spełnia bardzo ważne funkcje użytkowe. Od jego jakości i rodzaju zależy wygoda wypoczynku, a także zdrowie kręgosłupa, gdyż źle dobrane materace do łóżek mogą powodować jego ucisk lub skrzywienie. Powinny one mieć odpowiednie rozmiary, by śpiąca na nich osoba miała przynajmniej kilka centymetrów zapasu z każdej strony. Materac do łóżka ma też stanowić oparcie dla kręgosłupa, niezależnie od sposobu ułożenia sylwetki.

Materace różnią się od siebie twardością, a ta powinna być dobrana odpowiednio do wagi ciała. Dla osób lżejszych preferowany jest materac miękki, a dla cięższych, o podwyższonej twardości. Właściwie dobrany materac do łóżka zawsze dopasowuje się do kształtu ciała. Materace do łóżek są tworzone z kilku materiałów i typów wypełnienia.

Obecnie na rynku najpopularniejsze są materace lateksowe, wyróżniające się duża elastycznością i wypełnione mieszanką kauczuku z lateksem. Są one wygodne i dobrze wpływają na kręgosłup, ale ze względu na nie najlepszą wentylację, mogą powodować rozwój bakterii.

Drugim najczęściej nabywanym rodzajem są materace bonelowe, zwane też sprężynowymi. Stworzone są one ze zwojów sprężyn umieszczonych pod tapicerką. Elastyczność takich materaców jest zależna od ilości zwojów. Im jest ich więcej, tym materace są bardziej sprężyste. Są one zazwyczaj twarde, a ich największą wadą jest brak dopasowywania się do kształtu ciała.

Szeroki wybór materacy do łóżek znajdziesz w sklepie http://poprostulozka.com.pl/category/materace/

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *